10 Coca Cola, Por favor!
Coca Coca hører med som fast påfyll av energi på sykkelturene her i Spania.
I dag skulle vi ha en rolig tur, men den ble lang nok og noen høydemeter ble det også. Hvor mange er det litt uenighet om, da noen tydeligvis har kalibrert Garminklokkene flere hundre meter under havflaten og derfor ikke kommer opp i de samme høydene som andre. Dersom referenten kan få lov å ha de offisielle målene, så ble antall høydemeter i dag 2.309, antall kilometer 115, effektiv sykletid 4:48:39, maksimal hastighet 67 km/t.
Turen gikk fra Finestrat til en rundkjøring som vi bare kaller "seilet" men som har det flotte navnet "Glorieta Aire". Her har det i flere år vært tradisjon for å ta bilde, så også i år. Det er alltid like spennende hvem som blir fotograf, for det skal alltid være en helt tilfeldig forbipasserende - dame.
Etter fotografering syklet vi tilbake forbi Finestrat og oppover i ca 1,5 time til vi kom til ett sted som også har fått ett eget navn fra sykkelklubben "Rodlå". På Spansk det enda finere navnet "Relleu".
Fra Rodlå syklet vi litt opp og ned til vi kom til forbi Aiguen. Herfra gikk det i ett forrykende tempo nedover mot El Campello hvor vi hadde lunch. I dag gikk seieren til Vassviken som lenge hadde syklet i le bak Oddmund, kom som ei kule og gikk over "målstreken" i ensom majestet.
Etter en god lunch på strandpromenaden, fotografering og for en bading i middelhavet, syklet vi samme vi oppover, men tok så til høyre ned mot Orxeta og videre til kysten og Villjoyosa. På vei nedover kjørte vi rulle - også i bra fart. Her ble det på nytt påfyll av Coca Cola og kaffe og for noen andre (to) bading i middelhavet.
Til slutt var det bare 20 minutters sjarmøretappe igjen langs den røde veien, før vi kunne slappe av på terrassen - med Coca Cola.



